REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

polskielupki.pl
2016-08-16 / 09:53
Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

Prezes PGNiG Piotr Woźniak, zapewnia, że przed końcem tego roku spółka zdecyduje czy będzie kontynuowała łupkowe poszukiwania w Polsce.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa nie jest zadowolony z wyników testów, jakie są przeprowadzane w związku z zabiegami szczelinowania hydraulicznego w łupkowych złożach gazu na Pomorzu. Choć ostateczne wyniki mają być znane za miesiąc, to już wiadomo, że problemem są słabe przepływy surowca. 

Przyszłość poszukiwań łupkowych w Polsce stoi pod znakiem zapytania, za miesiąc PGNiG zdecyduje czy będzie kontynuować rozwijać biznes łupkowy w kraju. Na chwilę obecną zarząd planuje położyć większy niż dotychczas nacisk na sprzedaż gazu CNG i LNG oraz usługi magazynowania. Myśli też o zwiększeniu poszukiwań w złożach typu tight gas i metanu.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności