REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

polskielupki.pl
2016-08-16 / 09:53
Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

Prezes PGNiG Piotr Woźniak, zapewnia, że przed końcem tego roku spółka zdecyduje czy będzie kontynuowała łupkowe poszukiwania w Polsce.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa nie jest zadowolony z wyników testów, jakie są przeprowadzane w związku z zabiegami szczelinowania hydraulicznego w łupkowych złożach gazu na Pomorzu. Choć ostateczne wyniki mają być znane za miesiąc, to już wiadomo, że problemem są słabe przepływy surowca. 

Przyszłość poszukiwań łupkowych w Polsce stoi pod znakiem zapytania, za miesiąc PGNiG zdecyduje czy będzie kontynuować rozwijać biznes łupkowy w kraju. Na chwilę obecną zarząd planuje położyć większy niż dotychczas nacisk na sprzedaż gazu CNG i LNG oraz usługi magazynowania. Myśli też o zwiększeniu poszukiwań w złożach typu tight gas i metanu.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności