REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

polskielupki.pl
2016-08-16 / 09:53
Co dalej z poszukiwaniami łupkowymi w Polsce?

Prezes PGNiG Piotr Woźniak, zapewnia, że przed końcem tego roku spółka zdecyduje czy będzie kontynuowała łupkowe poszukiwania w Polsce.

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa nie jest zadowolony z wyników testów, jakie są przeprowadzane w związku z zabiegami szczelinowania hydraulicznego w łupkowych złożach gazu na Pomorzu. Choć ostateczne wyniki mają być znane za miesiąc, to już wiadomo, że problemem są słabe przepływy surowca. 

Przyszłość poszukiwań łupkowych w Polsce stoi pod znakiem zapytania, za miesiąc PGNiG zdecyduje czy będzie kontynuować rozwijać biznes łupkowy w kraju. Na chwilę obecną zarząd planuje położyć większy niż dotychczas nacisk na sprzedaż gazu CNG i LNG oraz usługi magazynowania. Myśli też o zwiększeniu poszukiwań w złożach typu tight gas i metanu.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności