REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jeśli nie łupki, to metan

polskielupki.pl
2016-11-04 / 09:53
Jeśli nie łupki, to metan

PGNiG rozpoczęło szczelinowanie hydrauliczne w pokładach węgla w Gilowicach. Projekt ma sprawdzić kwestie opłacalności produkcji metanu z węgla otworami wierconymi z powierzchni, a nie jak do tej pory w krajowym kopalniach - metodami podziemnymi.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wspólnie z Państwowym Instytutem Geologicznym - Państwowym Instytutem Badawczym rozpoczęło dziś szczelinowanie hydrauliczne pokładu węgla 510 w Gilowicach k/Brzeszcz na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Prezes gazowej spółki Piotr Woźniak deklaruje, że uzyskany z węgla metan, który jest pełnowartościowym surowcem, będzie wykorzystywać go tak samo, jak gaz ziemny z odwiertów spółki na Podkarpaciu i na Niżu Polskim.   

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności