REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Jeśli nie łupki, to metan

polskielupki.pl
2016-11-04 / 09:53
Jeśli nie łupki, to metan

PGNiG rozpoczęło szczelinowanie hydrauliczne w pokładach węgla w Gilowicach. Projekt ma sprawdzić kwestie opłacalności produkcji metanu z węgla otworami wierconymi z powierzchni, a nie jak do tej pory w krajowym kopalniach - metodami podziemnymi.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wspólnie z Państwowym Instytutem Geologicznym - Państwowym Instytutem Badawczym rozpoczęło dziś szczelinowanie hydrauliczne pokładu węgla 510 w Gilowicach k/Brzeszcz na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Prezes gazowej spółki Piotr Woźniak deklaruje, że uzyskany z węgla metan, który jest pełnowartościowym surowcem, będzie wykorzystywać go tak samo, jak gaz ziemny z odwiertów spółki na Podkarpaciu i na Niżu Polskim.   

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności