REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Kto przejmie odwiert po San Leon Energy?

polskielupki.pl
2018-02-15 / 09:47
Kto przejmie odwiert po San Leon Energy?

San Leon Energy chce przekazać odwiert do kontynuacji poszukiwania gazu łupkowego. Chodzi o dokończenie poszukiwań gazu łupkowego w woj. kujawsko-pomorskim.

„Rzeczpospolita” podaje, że wycofująca się z poszukiwań gazu w łupkach w Polsce firma San Leon Energy dysponuje w woj. kujawsko-pomorskim odwiertem Szymkowo-ST1, który nie został poddany zabiegowi szczelinowania i prace przy nim mogłyby być kontynuowane.

Zgodnie z zapisami koncesji San Leon powinien zlikwidować odwiert, ale firma wystąpiła do głównego geologa kraju o odstąpienie od tego obowiązku, ponieważ jej zdaniem warto wykonać szczelinowanie.

W dzienniku czytamy, że odwiert mógłby przejąć Skarb Państwa reprezentowany przez resort środowiska, a następnie jakiś polski podmiot mógłby przeprowadzić proces szczelinowania, który jest wielokrotnie tańszy niż wykonanie odwiertu.  

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności