REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Czy Argentyna powtórzy łupkowy sukces USA?

e-petrol.pl
2019-07-02 / 09:09
Czy Argentyna powtórzy łupkowy sukces USA?

Dziennik ‘’Financial Times’’ podał, że z ogromnego złoża łupkowego Vaca Muerta wyeksportowano lekką ropę naftową i gaz ziemny.

“Martwa krowa”, bo to oznacza nazwa tej formacji skalnej, uznawana jest za najbardziej obiecujące złoże łupkowe poza USA. 

Brytyjska firma Riverstone i argentyńska Southern Cross Group chcą zainwestować  łącznie 160 milionów dolarów w 78,4-proc. udziałów Aleph, pierwszej firmie dystrybucyjnej na obszarze Vaca Muerta. Inwestycjami w tym kraju są także zainteresowane koncerny Shell i Exxon Mobil.  

Zobacz również

Więcej
Ansila Energy wstrzymuje poszukiwanie ropy i gazu w Polsce
2020-03-20

Ansila Energy wstrzymuje poszukiwanie ropy i gazu w Polsce Australijska firma Ansila Energy, poprzez swoją spółkę zależną Liesa Energy Australia (LEA), ogłosiła wycofanie się z koncesji Nowa Sól w województwie lubuskim i programu prac nad odwiertem Jany-C1.

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne
2019-11-04

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności