REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Czy Argentyna powtórzy łupkowy sukces USA?

e-petrol.pl
2019-07-02 / 09:09
Czy Argentyna powtórzy łupkowy sukces USA?

Dziennik ‘’Financial Times’’ podał, że z ogromnego złoża łupkowego Vaca Muerta wyeksportowano lekką ropę naftową i gaz ziemny.

“Martwa krowa”, bo to oznacza nazwa tej formacji skalnej, uznawana jest za najbardziej obiecujące złoże łupkowe poza USA. 

Brytyjska firma Riverstone i argentyńska Southern Cross Group chcą zainwestować  łącznie 160 milionów dolarów w 78,4-proc. udziałów Aleph, pierwszej firmie dystrybucyjnej na obszarze Vaca Muerta. Inwestycjami w tym kraju są także zainteresowane koncerny Shell i Exxon Mobil.  

Zobacz również

Więcej
Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne
2019-11-04

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych
2019-10-17

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych Wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 8,9 mln baryłek dziennie w przyszłym miesiącu, co będzie oznaczało wzrost o 58 tys. baryłek dziennie - podaje Energy Information Administration w swoim najnowszym raporcie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności