REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

polskielupki.pl
2019-10-17 / 13:29
Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

Wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 8,9 mln baryłek dziennie w przyszłym miesiącu, co będzie oznaczało wzrost o 58 tys. baryłek dziennie - podaje Energy Information Administration w swoim najnowszym raporcie.

Większość tego wzrostu będzie pochodzić z basenu permskiego, gdzie EIA spodziewa się wzrostu produkcji o 63 tys. baryłek dziennie w listopadzie, ale ta wielkość będzie skorygowana ze względu na spadek produkcji, jakie zapowiadają Eagle Ford i Anadarko. W USA wciąż jeszcze są rezerwy wydobywcze w postaci odwiertów, w których nie było do tej pory przeprowadzone szczelinowanie.

Branża łupkowa w USA wydaje się łapać zadyszkę i pojawiają się głosy o trudnościach z zabezpieczeniem kredytów. Banki zostały zobowiązane do ponownej oceny bazy kredytowej dla firm przemysłu naftowego i gazowego.

Zobacz również

Więcej
Ansila Energy wstrzymuje poszukiwanie ropy i gazu w Polsce
2020-03-20

Ansila Energy wstrzymuje poszukiwanie ropy i gazu w Polsce Australijska firma Ansila Energy, poprzez swoją spółkę zależną Liesa Energy Australia (LEA), ogłosiła wycofanie się z koncesji Nowa Sól w województwie lubuskim i programu prac nad odwiertem Jany-C1.

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne
2019-11-04

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności