REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

polskielupki.pl
2019-10-17 / 13:29
Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych

Wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 8,9 mln baryłek dziennie w przyszłym miesiącu, co będzie oznaczało wzrost o 58 tys. baryłek dziennie - podaje Energy Information Administration w swoim najnowszym raporcie.

Większość tego wzrostu będzie pochodzić z basenu permskiego, gdzie EIA spodziewa się wzrostu produkcji o 63 tys. baryłek dziennie w listopadzie, ale ta wielkość będzie skorygowana ze względu na spadek produkcji, jakie zapowiadają Eagle Ford i Anadarko. W USA wciąż jeszcze są rezerwy wydobywcze w postaci odwiertów, w których nie było do tej pory przeprowadzone szczelinowanie.

Branża łupkowa w USA wydaje się łapać zadyszkę i pojawiają się głosy o trudnościach z zabezpieczeniem kredytów. Banki zostały zobowiązane do ponownej oceny bazy kredytowej dla firm przemysłu naftowego i gazowego.

Zobacz również

Więcej
Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA
2020-06-10

Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA Obecna cena ropy zaczyna gwarantować rentowność wydobycia tego surowca z łupków w USA – uważają analitycy Bank of America.

Wiertnie wracają do pracy
2020-05-13

Wiertnie wracają do pracy Niektóre wiertnie łupkowe w Basenie Permskim w USA zaczynają wracać do pracy – podał operator rurociągów Energy Transfer LP.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności