REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

polskielupki.pl
2019-11-04 / 09:53
Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.

Minister ds. biznesu i przedsiębiorczości Andrea Leadsom wyjaśniła, że jeśli szczelinowanie byłoby kontynuowane, nie można wykluczyć, że wywierałoby w przyszłości nieakceptowalny wpływ na społeczności lokalne. Decyzja rządu oznacza, że planowane prace w celu szczelinowania, które miały być prowadzone w kilku kluczowych dla wyników wyborów okręgach w północnej Anglii, zostaną teraz wstrzymane.

Zdaniem Partii Pracy decyzja rządu może przyczynić się do zyskania głosów przez Partię Konserwatywną premiera Borisa Johnsona w okręgach wyborczych w północnej Anglii, gdzie planowano szczelinowanie.Zobacz również

Więcej
Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA
2020-06-10

Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA Obecna cena ropy zaczyna gwarantować rentowność wydobycia tego surowca z łupków w USA – uważają analitycy Bank of America.

Wiertnie wracają do pracy
2020-05-13

Wiertnie wracają do pracy Niektóre wiertnie łupkowe w Basenie Permskim w USA zaczynają wracać do pracy – podał operator rurociągów Energy Transfer LP.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności