REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

polskielupki.pl
2019-11-04 / 09:53
Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne

W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.

Minister ds. biznesu i przedsiębiorczości Andrea Leadsom wyjaśniła, że jeśli szczelinowanie byłoby kontynuowane, nie można wykluczyć, że wywierałoby w przyszłości nieakceptowalny wpływ na społeczności lokalne. Decyzja rządu oznacza, że planowane prace w celu szczelinowania, które miały być prowadzone w kilku kluczowych dla wyników wyborów okręgach w północnej Anglii, zostaną teraz wstrzymane.

Zdaniem Partii Pracy decyzja rządu może przyczynić się do zyskania głosów przez Partię Konserwatywną premiera Borisa Johnsona w okręgach wyborczych w północnej Anglii, gdzie planowano szczelinowanie.Zobacz również

Więcej
Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne
2019-11-04

Brytyjskie moratorium na szczelinowanie hydrauliczne W sobotę brytyjski rząd ogłosił, że kraj wprowadzi natychmiastowe moratorium na szczelinowanie hydrauliczne. Władze wyjaśniły, że kontrowersyjna technika wydobywania gazu powoduje w wyniku wstrząsów sejsmicznych zbyt duże uciążliwości dla lokalnych społeczności.

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych
2019-10-17

Blisko 9 milionów baryłek ropy dziennie ze złóż łupkowych Wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 8,9 mln baryłek dziennie w przyszłym miesiącu, co będzie oznaczało wzrost o 58 tys. baryłek dziennie - podaje Energy Information Administration w swoim najnowszym raporcie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności