REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe

polskielupki.pl
2020-12-01 / 09:24
Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe

Producenci gazu łupkowego zwiększają wydatki inwestycyjne. Powodem ponownego zwrócenia się ku złożom łupkowym są prognozy, które wskazują, że cena gazu wzrośnie w przyszłym roku o ok. 45 proc. Dla porównania, w przypadku ropy naftowej spodziewana jest zwyżka o 15 proc.

Liczba aktywnych wiertni gazowych w USA, co jest wczesnym wskaźnikiem przyszłej produkcji, wzrosła od lipca o 13 proc.. Według Baker Hughes obecnie ok. 25 proc. wszystkich aktywnych urządzeń obsługuje sektor gazowy - rok temu było to 16 proc.

Analitycy agencji Reutera zauważają także, że na złożu Haynesville, obejmującym Luizjanę i Teksas, liczba aktywnych wiertni wzrosła w ciągu ostatnich czterech miesięcy o 25 proc.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności