REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe

polskielupki.pl
2020-12-01 / 09:24
Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe

Producenci gazu łupkowego zwiększają wydatki inwestycyjne. Powodem ponownego zwrócenia się ku złożom łupkowym są prognozy, które wskazują, że cena gazu wzrośnie w przyszłym roku o ok. 45 proc. Dla porównania, w przypadku ropy naftowej spodziewana jest zwyżka o 15 proc.

Liczba aktywnych wiertni gazowych w USA, co jest wczesnym wskaźnikiem przyszłej produkcji, wzrosła od lipca o 13 proc.. Według Baker Hughes obecnie ok. 25 proc. wszystkich aktywnych urządzeń obsługuje sektor gazowy - rok temu było to 16 proc.

Analitycy agencji Reutera zauważają także, że na złożu Haynesville, obejmującym Luizjanę i Teksas, liczba aktywnych wiertni wzrosła w ciągu ostatnich czterech miesięcy o 25 proc.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności