REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy

polskielupki.pl
2022-04-21 / 09:33
Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy

Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.

Liberty podało, że amerykański rynek szczelinowania hydraulicznego zbliża się do pełnego wykorzystania, ponieważ popyt wzrósł, ale podaż jest ograniczona z powodu braku siły roboczej, ograniczeń w łańcuchu dostaw i ciągłego zużywania się sprzętu. 

Firma stwierdziła również, że niedoinwestowanie przyczynia się do napięcia na rynku. Na początku tygodnia w podobnym tonie wypowiedział się jej konkurent - firma Halliburton.

Jeśli chodzi o drugi kwartał Liberty prognozuje 10 proc. wzrost przychodów i osiągnięcie wyższych marż, które zostaną częściowo skompensowane przez presję inflacyjną. Firma poinformowała również, że zmieni nazwę na Liberty Energy.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności