REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

polskielupki.pl
2022-04-29 / 09:56
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Pioneer powiedział, że utrzyma swój program wytycznych dotyczących produkcji i kapitału na 2022 r., ale koszty odwiertów będą wyższe ze względu na opłaty za gromadzenie, przetwarzanie i transport, a także podatki od produkcji.  W ubiegłym kwartale firma przewidywała, iż koszty produkcji wyniosą średnio od 9,25 USD na BOE do 10,75 USD na BOE w pierwszym kwartale.

Firma z siedzibą w Irving w Teksasie podała, że produkcja w pierwszym kwartale wyniosła średnio 355 tys. baryłek ropy dziennie i 638 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. 

Rywal Hess Corp wypowiedział się w środę w podobnym tonie, że w związku z presją inflacyjną koszty odwiertów w Bakken wzrosły o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego roku, oznacza to, że spółka musiała wydać dodatkowe 80 do 100 milionów USD.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności