REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

polskielupki.pl
2022-04-29 / 09:56
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Pioneer powiedział, że utrzyma swój program wytycznych dotyczących produkcji i kapitału na 2022 r., ale koszty odwiertów będą wyższe ze względu na opłaty za gromadzenie, przetwarzanie i transport, a także podatki od produkcji.  W ubiegłym kwartale firma przewidywała, iż koszty produkcji wyniosą średnio od 9,25 USD na BOE do 10,75 USD na BOE w pierwszym kwartale.

Firma z siedzibą w Irving w Teksasie podała, że produkcja w pierwszym kwartale wyniosła średnio 355 tys. baryłek ropy dziennie i 638 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. 

Rywal Hess Corp wypowiedział się w środę w podobnym tonie, że w związku z presją inflacyjną koszty odwiertów w Bakken wzrosły o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego roku, oznacza to, że spółka musiała wydać dodatkowe 80 do 100 milionów USD.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności