REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

polskielupki.pl
2022-04-29 / 09:56
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły

Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Pioneer powiedział, że utrzyma swój program wytycznych dotyczących produkcji i kapitału na 2022 r., ale koszty odwiertów będą wyższe ze względu na opłaty za gromadzenie, przetwarzanie i transport, a także podatki od produkcji.  W ubiegłym kwartale firma przewidywała, iż koszty produkcji wyniosą średnio od 9,25 USD na BOE do 10,75 USD na BOE w pierwszym kwartale.

Firma z siedzibą w Irving w Teksasie podała, że produkcja w pierwszym kwartale wyniosła średnio 355 tys. baryłek ropy dziennie i 638 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie. 

Rywal Hess Corp wypowiedział się w środę w podobnym tonie, że w związku z presją inflacyjną koszty odwiertów w Bakken wzrosły o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego roku, oznacza to, że spółka musiała wydać dodatkowe 80 do 100 milionów USD.

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności