REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Exxon próbuje ocalić łupki

e-petrol.pl
2023-06-05 / 09:35
Exxon próbuje ocalić łupki

Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Obecnie technika szczelinowania hydraulicznego, która doprowadziła do boomu produkcyjnego w USA, jest w stanie wydobyć tylko około 10 proc. ropy naftowej ze złoża. Zaawansowane szczelinowanie hydrauliczne jest zatem bardzo istotne dla formacji łupkowych w Stanach Zjednoczonych.  

Obecnie większość firm nie może już wykonywać tak intensywnych wierceń na tych polach, jak to było kilka lat temu, ze względu na redukcję w najbardziej zasobnych obszarach.  Nowa forma szczelinowania hydraulicznego może wymagać nowego sprzętu, a to oznacza, że Exxon Mobil pozostanie na „plusie”. Może to skutkować tym, że branża łupkowa nie doświadczy powtórki poprzedniego boomu łupkowego z ogromną liczbą małych firm i dużymi inwestycjami. 
 
Najprawdopodobniej ulepszone szczelinowanie hydrauliczne może w pewnym stopniu zatrzymać przewidywany przez wielu analityków przyszły spadek wydobycia.  

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności