REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie

e-petrol.pl
2023-08-24 / 09:46
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie

Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Od początku lata pożary i sezon prac konserwacyjnych na polach spowodowały spadek wydobycia ropy w Kanadzie, ale firmy obiecały zwiększyć je o 8 proc., podaje agencja Reutera. Według analityków całkowita produkcja w Kanadzie wzrośnie do 175 tys. baryłek dziennie w tym roku i 200 tys. baryłek dziennie w przyszłym.  

Wzrost produkcji będzie realizowany m.in. dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Firma Cenovus buduje 17-kilometrowy rurociąg, który połączy odcinek Narrows Lake z fabryką Christina Lake, zwiększając produkcję o 30 000 baryłek dziennie do 2025 roku. 

Zastosowane zostaną też technologie typu step-out lub tie-back umożliwiające podłączenie nowego pola do istniejącego zakładu – co znacznie obniży koszty i zwiększy wydajność. Całkowita produkcja z samych piasków północnej Alberty w 2025 r. wyniesie 350 tys. baryłek dziennie.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności