REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie

e-petrol.pl
2023-08-24 / 09:46
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie

Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Od początku lata pożary i sezon prac konserwacyjnych na polach spowodowały spadek wydobycia ropy w Kanadzie, ale firmy obiecały zwiększyć je o 8 proc., podaje agencja Reutera. Według analityków całkowita produkcja w Kanadzie wzrośnie do 175 tys. baryłek dziennie w tym roku i 200 tys. baryłek dziennie w przyszłym.  

Wzrost produkcji będzie realizowany m.in. dzięki innowacyjnym rozwiązaniom. Firma Cenovus buduje 17-kilometrowy rurociąg, który połączy odcinek Narrows Lake z fabryką Christina Lake, zwiększając produkcję o 30 000 baryłek dziennie do 2025 roku. 

Zastosowane zostaną też technologie typu step-out lub tie-back umożliwiające podłączenie nowego pola do istniejącego zakładu – co znacznie obniży koszty i zwiększy wydajność. Całkowita produkcja z samych piasków północnej Alberty w 2025 r. wyniesie 350 tys. baryłek dziennie.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności