REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Coraz mniejsze wydatki na łupki

e-petrol.pl
2023-11-13 / 09:51
Coraz mniejsze wydatki na łupki

Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Producenci gazu łupkowego borykali się z trudnościami przez cały rok i nie byli w stanie wystarczająco szybko ograniczyć odwiertów, aby przeciwdziałać słabym cenom. Wielu amerykańskich producentów ropy wydobywa tylko tyle ropy, aby utrzymać produkcję na stałym poziomie i zapewnić inwestorom większy zysk.

To stwarza słabe perspektywy dla firm usługowych, które od prawie dwóch lat zmagają się z wyższymi kosztami materiałów i robocizny. Perspektywy są lepsze dla firm prowadzących dużą działalność międzynarodową, a w samych Stanach Zjednoczonych producenci ropy i gazu pod koniec roku nie chcą wydawać więcej.

Analitycy z Wall Street obniżają prognozy zysków dostawców pól naftowych z Ameryki Północnej. Szacunkowy średni zysk NOV za czwarty kwartał został obniżony o 7 proc., podczas gdy zysk dostawcy pomp ciśnieniowych - Liberty Energy ma spaść o 3 proc.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności