REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Coraz mniejsze wydatki na łupki

e-petrol.pl
2023-11-13 / 09:51
Coraz mniejsze wydatki na łupki

Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Producenci gazu łupkowego borykali się z trudnościami przez cały rok i nie byli w stanie wystarczająco szybko ograniczyć odwiertów, aby przeciwdziałać słabym cenom. Wielu amerykańskich producentów ropy wydobywa tylko tyle ropy, aby utrzymać produkcję na stałym poziomie i zapewnić inwestorom większy zysk.

To stwarza słabe perspektywy dla firm usługowych, które od prawie dwóch lat zmagają się z wyższymi kosztami materiałów i robocizny. Perspektywy są lepsze dla firm prowadzących dużą działalność międzynarodową, a w samych Stanach Zjednoczonych producenci ropy i gazu pod koniec roku nie chcą wydawać więcej.

Analitycy z Wall Street obniżają prognozy zysków dostawców pól naftowych z Ameryki Północnej. Szacunkowy średni zysk NOV za czwarty kwartał został obniżony o 7 proc., podczas gdy zysk dostawcy pomp ciśnieniowych - Liberty Energy ma spaść o 3 proc.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności