REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Poślizg w eksploatacji łupków

polskielupki.pl
2013-10-25 / 09:17
Poślizg w eksploatacji łupków

Piątkowa „Gazeta Wyborcza” donosi, że walka z łupkami staje się kluczowym tematem kampanii wyborczej do europarlamentu i nowej Komisji Europejskiej. Zdaniem dziennika nasz kraj może na tym stracić.

W połowie zeszłej dekady surowce z takich złóż zaczęli wydobywać Amerykanie i odnieśli niezwykły sukces. Gaz w USA jest trzy, cztery razy tańszy niż w Europie. Tymczasem w Unii Europejskiej niechęć wobec eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej z łupków jest coraz większa.

Już dwa tygodnie temu europarlament zaproponował, by zobowiązać firmy planujące wiercenia w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż do oceny oddziaływania takich prac na środowisko (dziś jest ona wymagana dopiero przed rozpoczęciem wydobycia). Ten pomysł może doprowadzić nawet do zablokowania poszukiwań surowca ze złóż niekonwencjonalnych.

11 listopada w Warszawie odbędzie się szczyt klimatyczny podczas którego będą toczyć się obrady w sprawie rozwoju niekonwencjonalnych paliw kopalnych, do których zalicza się też gaz i ropę naftową pochodzące z łupków.

Więcej o antyłupkowej kampanii w Parlamencie Europejskim można dziś przeczytać w „Gazecie Wyborczej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności