REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

KE wydała rekomendacje ws. gazu łupkowego

polskielupki.pl
2014-01-22 / 16:30
KE wydała rekomendacje ws. gazu łupkowego

Komisja Europejska przedstawiła rekomendacje dla krajów członkowskich dotyczące poszukiwania i wydobycia gazu z łupków na terenie UE. Wynika z nich m.in., że opinia publiczna powinna być informowana o używanych podczas szczelinowania chemikaliach.

Minimalne standardy, które przedstawiła KE wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i obawom opinii publicznej. 
KE wskazuje w nich m.in. potrzebę ocenę możliwych skutków projektu, zanim jeszcze zostanie przyznana koncesja. Dalsze zalecenia tyczą się już zapewnienia szczelności odwiertów i stosowanie przy nich najlepszych praktyk.

Nowością jest również sprawdzenie jakości wód, gleby i powietrza na obszarze, na którym będą prowadzone szczelinowania. Wszystko po to, aby później łatwo zmonitorować ewentualne zmiany. 

Kontroli powinna podlegać również emisja gazów cieplarnianych w miejscu wydobycia, a opinia publiczna powinna poznać listę środków chemicznych, które są wykorzystywane podczas szczelinowania.
 
Na wdrożenie rekomendacji, kraje członkowskie mają sześć miesięcy od ich publikacji.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności