REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Kryzys na Krymie wstrząsnął spokojem eneregtycznym Europy

polskielupki.pl
2014-03-17 / 09:59
Kryzys na Krymie wstrząsnął spokojem eneregtycznym Europy

Kryzys na Ukrainie pokazuje jak ważne jest zapewnienie większego bezpieczeństwa w kwestii energetyki na Starym Kontynencie. Wydaje się, że rozwój branży gazu łupkowego jest realną szansą na uratowanie Europy od rosyjskich dostaw.

Napięcia pomiędzy Moskwą a Kijowem budzą obawy ewentualnego odcięcia dostaw rosyjskiego gazu do Europy przez Ukrainę.  Na dowód tego, że Europa dostrzega owo zagrożenie, w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Unii Europejskiej dostrzegli w odwiertach  gazu łupkowego jedno z " własnych źródeł energii, które mogą w znacznym stopniu ograniczyć eksport rosyjskiego gazu. 

Za przykład dobrych praktyk dziennikarze Reutersa, podają nasz kraj, jako ten, który wprowadził przepisy sprzyjające inwestorom, mające ograniczyć biurokrację i usunąć przeszkody regulacyjne.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności