REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Kryzys na Krymie wstrząsnął spokojem eneregtycznym Europy

polskielupki.pl
2014-03-17 / 09:59
Kryzys na Krymie wstrząsnął spokojem eneregtycznym Europy

Kryzys na Ukrainie pokazuje jak ważne jest zapewnienie większego bezpieczeństwa w kwestii energetyki na Starym Kontynencie. Wydaje się, że rozwój branży gazu łupkowego jest realną szansą na uratowanie Europy od rosyjskich dostaw.

Napięcia pomiędzy Moskwą a Kijowem budzą obawy ewentualnego odcięcia dostaw rosyjskiego gazu do Europy przez Ukrainę.  Na dowód tego, że Europa dostrzega owo zagrożenie, w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Unii Europejskiej dostrzegli w odwiertach  gazu łupkowego jedno z " własnych źródeł energii, które mogą w znacznym stopniu ograniczyć eksport rosyjskiego gazu. 

Za przykład dobrych praktyk dziennikarze Reutersa, podają nasz kraj, jako ten, który wprowadził przepisy sprzyjające inwestorom, mające ograniczyć biurokrację i usunąć przeszkody regulacyjne.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności