REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

IGas aktywnie poszukuje gazu łupkowego

Polskielupki.pl
2014-10-13 / 09:59
IGas aktywnie poszukuje gazu łupkowego

Serwis BiznesAlert.pl podał, że największa brytyjska firma poszukująca gazu łupkowego IGas planuje w następnym miesiącu wykonanie trzeciego odwiertu rozpoznawczego w północno-zachodniej Anglii, gdzie znajdują się złoża tego surowca.

Wielka Brytania liczy na wydobycie gazu łupkowego, który pomógłby ograniczyć rosnące uzależnienie od importu gazu. Jednak program poszukiwań jest powolny ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych oraz organizowane protesty lokalne.
IGas współpracuje z francuskim koncernem paliwowym Total, który na początku tego roku nabył udziały w dwóch koncesjach łupkowych należących do brytyjskiej firmy.

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności