REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Zakaz wydobywania gazu z łupków w Niemczech złagodzony

Polskielupki.pl
2014-11-21 / 09:45
Zakaz wydobywania gazu z łupków w Niemczech złagodzony

Rząd Niemiec złagodził planowany zakaz wydobywania gazu z łupków. Przyjęcie projektu ustawy przez rząd spodziewane jest na początku 2015 roku, który następnie projekt trafi do obu izb parlamentu - Bundestagu i Bundesratu.

Projekt ustawy w tej sprawie, będący od czwartku przedmiotem konsultacji między ministerstwami, zezwala na stosowanie od 2019 r. metody szczelinowania; uzależnia zgodę od szeregu warunków. W niemieckim społeczeństwie silny jest opór przeciwko szczelinowaniu. 

Przekazany do konsultacji projekt zakazuje szczelinowania hydraulicznego (frackingu) na obszarach, z których czerpana jest woda pitna oraz na terenach objętych ochroną środowiska. Poza tymi obszarami szczelinowanie będzie możliwe na głębokości większej niż 3 tys. metrów.

Choć początkowo wiercenia mają służyć jedynie celom naukowym, to od 2019 roku możliwa będzie komercyjna eksploatacja złóż. Eksperci oceniają zasoby możliwego do wydobycia gazu z łupków na 0,7 do 2,3 bln metrów sześciennych, co zaspokoiłaby całkowite potrzeby Niemiec na 7 do 23 lat.
Słowa kluczowe: Bundestag, niemcy, wydobycie gazu

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności