REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Chevron rezygnuje z poszukiwań w Rumunii

polskielupki.pl
2015-02-23 / 09:29
Chevron rezygnuje z poszukiwań w Rumunii

Po wycofaniu się z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce, na Litwie i Ukrainie, teraz Chevron rezygnuje z łupkowego podboju Rumunii i jak podaje ‘’Wall Street Journal’’ gigant porzuca ostatni już europejski projekt.

Poszukiwania w Rumunii były ostatnim związanym z łupkami projektem amerykańskiego giganta w Europie – napisał ‘’Wall Street Journal’’. Rzecznik Chevronu nie chciał wyjaśnić, dlaczego firma rezygnuje z rumuńskiej koncesji. Decyzje amerykańskiego giganta o wycofaniu się z europejskiego projektu rozczarowują niektóre rządy w Europie, które liczyły na powtórzenie boomu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych, chcąc tym samym zmniejszyć uzależnienie od rosyjskich dostaw gazu.

W Polsce  projekty łupkowe w Polsce oprócz Chevronu zakończyły już także Exxon Mobil, francuski Total oraz Marathon Oil.

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności