REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Chevron rezygnuje z poszukiwań w Rumunii

polskielupki.pl
2015-02-23 / 09:29
Chevron rezygnuje z poszukiwań w Rumunii

Po wycofaniu się z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce, na Litwie i Ukrainie, teraz Chevron rezygnuje z łupkowego podboju Rumunii i jak podaje ‘’Wall Street Journal’’ gigant porzuca ostatni już europejski projekt.

Poszukiwania w Rumunii były ostatnim związanym z łupkami projektem amerykańskiego giganta w Europie – napisał ‘’Wall Street Journal’’. Rzecznik Chevronu nie chciał wyjaśnić, dlaczego firma rezygnuje z rumuńskiej koncesji. Decyzje amerykańskiego giganta o wycofaniu się z europejskiego projektu rozczarowują niektóre rządy w Europie, które liczyły na powtórzenie boomu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych, chcąc tym samym zmniejszyć uzależnienie od rosyjskich dostaw gazu.

W Polsce  projekty łupkowe w Polsce oprócz Chevronu zakończyły już także Exxon Mobil, francuski Total oraz Marathon Oil.

Zobacz również

Więcej
Wydobycie ropy łupkowej w USA będzie malało
2020-11-19

Wydobycie ropy łupkowej w USA będzie malało Prognoza U.S. Energy Information Administration mówi o tym, że wydobycie ropy z formacji łupkowych spadnie w grudniu o prawie 140 tysięcy baryłek dziennie. Jeśli przewidywania się sprawdzą, będzie to trzeci spadkowy miesiąc z rzędu.

Obietnice wyborcze dla branży łupkowej w Stanach Zjednoczonych
2020-11-03

Obietnice wyborcze dla branży łupkowej w Stanach Zjednoczonych W niedawnych debatach prezydenckich w USA ze strony kandydata demokratów Joe Bidena padły hasła o zmierzchu branży łupkowej. W związku z tym administracja obecnie urzędującego prezydenta Donalda Trumpa opublikowała memorandum, które ma chronić wydobycie węglowodorów przy użyciu szczelinowania hydraulicznego, czyli tzw. frackingu.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności