REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

EOG Resources czeka na 65 dolarów

polskielupki.pl
2015-05-05 / 09:47
EOG Resources czeka na 65 dolarów

Amerykański producent ropy naftowej i gazu ziemnego EOG Resources Inc planuje rozpocząć szczelinowanie - setki odwiertów ruszą w Północnej Dakocie i Teksasie jeszcze w tym roku. Warunkiem jest jednak stabilizacja cen na rynku ropy, która wg strategii koncernu powinna kosztować co najmniej około 65 dolarów za baryłkę.

Strategia EOG, koncernu uznawanego za lidera w przemyśle łupkowym w USA zakładała miesięczne wiercenia nowych otworów, tylko po to, aby utrzymać je w stanie bezczynności i przez to opóźnić procesy szczelinowania. W taki sposób firma powstrzymuje pompowanie surowca po około 40- procentowym spadku cenowym od zeszłego lat.

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.