REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Total porzuca duńskie projekty

polskielupki.pl
2015-05-27 / 09:29
Total porzuca duńskie projekty

Po rozczarowujących wynikach wierceń Total wycofuje swoje zainteresowanie poszukiwaniem gazu łupkowego w Północnej Zelandii.

Firma podjęła decyzję w oparciu o przesłanki ekonomiczne i zapewnia, że nie była to decyzja polityczna, choć trzeba przypomnieć, że prace Totala w Danii zostały wstrzymane na początku tego miesiąca w związku z nieprawidłowościami w użyciu chemikaliów. 

Total nie planuje jednak całkowicie wycofywać się z poszukiwań gazu w Danii. Po uzyskaniu zgody chce ponownie uruchomić operacje w Jutlandii. Przeciwnicy wierceń zapowiedzieli, że będą kontynuować kampanię na rzecz wstrzymania poszukiwań w Jutlandii.

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.