REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

polskielupki.pl
2015-06-15 / 09:25
Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

Szczyt produkcji ropy technologią łupkową w USA właśnie mamy już za sobą - informuje agencja Bloomberg.

W czerwcu wydobycie ropy w siedmiu głównych zagłębiach łupkowych USA spadnie  o 1,3 proc., do 5,58 mln baryłek dziennie, przewiduje amerykańska agencja rządowa EIA. W lipcu zmniejszy się o kolejne 1,6 proc., co w wartościach bezwzględnych byłoby największym spadkiem w historii.

Jeśli tak się stanie, mogłoby to oznaczać koniec boomu produkcji ropy technologią łupkową, dzięki któremu USA stały się ponownie czołowym producentem surowca na świecie. 

Do cięć produkcji amerykański sektor łupkowy zmusiła polityka OPEC, który konsekwentnie wstrzymuje się przed ograniczaniem własnego wydobycia, dążąc do zachowania posiadanych udziałów rynkowych

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.