REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

polskielupki.pl
2015-06-15 / 09:25
Ropa łupkowa – amerykańska produkcja zaczyna spadać

Szczyt produkcji ropy technologią łupkową w USA właśnie mamy już za sobą - informuje agencja Bloomberg.

W czerwcu wydobycie ropy w siedmiu głównych zagłębiach łupkowych USA spadnie  o 1,3 proc., do 5,58 mln baryłek dziennie, przewiduje amerykańska agencja rządowa EIA. W lipcu zmniejszy się o kolejne 1,6 proc., co w wartościach bezwzględnych byłoby największym spadkiem w historii.

Jeśli tak się stanie, mogłoby to oznaczać koniec boomu produkcji ropy technologią łupkową, dzięki któremu USA stały się ponownie czołowym producentem surowca na świecie. 

Do cięć produkcji amerykański sektor łupkowy zmusiła polityka OPEC, który konsekwentnie wstrzymuje się przed ograniczaniem własnego wydobycia, dążąc do zachowania posiadanych udziałów rynkowych

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności