REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Holenderskie ''nie'' dla gazu z łupków

polskielupki.pl
2015-07-13 / 09:34
Holenderskie ''nie'' dla gazu z łupków

Nie będzie wydobycia gazu z łupków, co najmniej do 2020 roku. Holenderski rząd zakazał komercyjnego wydobywania gazu z łupków metodą szczelinowania hydraulicznego - poinformował w piątek minister gospodarki Holandii Henk Kamp.

Rząd podjął decyzję na podstawie zleconych przez siebie badań, z których wynika, że nadal pozostaje wiele wątpliwości dotyczących skutków prowadzenia głębokich odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego metodą szczelinowania. Podczas konferencji prasowej Kamp powiedział, że wydane wcześniej zezwolenia na eksploatację złóż tego gazu, które zostały zawieszone, nie zostaną odnowione.

Szczelinowanie jest zakazane we Francji, a niemiecki rząd przełożył na jesień głosowanie w Bundestagu nad projektem ustawy o gazie łupkowym. Dla odmiany brytyjski rząd uznaje jednak rozwój wydobycia gazu łupkowego za swój priorytet.


Słowa kluczowe: Holandia, zakaz szczelinowania

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności