REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Pioneer Natural Resources nie przestanie wiercić

polskielupki.pl
2015-08-05 / 09:38
Pioneer Natural Resources nie przestanie wiercić

Amerykańska spółka Pioneer Natural Resources potwierdziła, że będzie kontynuować program wierceń na polach naftowych w basenie permskim.

Przedsiębiorstwo energetyczne w drugim kwartale zanotowało stratę netto w wysokości 218 mln USD. Pomimo tego słabego wyników finansowych - przychody spółki spadły o 30,5% w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego - planuje nie przerywać prac w tym regionie, a nawet zwiększy liczbę wierceń. 

Szef spółki Scott Sheffield powiedział, że program wierceń firmy na polach Spraberry i Wolfcamp nie zostanie zawieszony, bo nadal są szanse na duże marże. Ponadto przedsiębiorstwo planuje agresywnie dążyć do redukcji kosztów i wzrostu efektywności, by poprawić wyniki.

Zobacz również

Więcej
Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe
2020-12-01

Amerykanie znów chętnie sięgają po złoża łupkowe Producenci gazu łupkowego zwiększają wydatki inwestycyjne. Powodem ponownego zwrócenia się ku złożom łupkowym są prognozy, które wskazują, że cena gazu wzrośnie w przyszłym roku o ok. 45 proc. Dla porównania, w przypadku ropy naftowej spodziewana jest zwyżka o 15 proc.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności