REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Wydobywalne zasoby gazu łupkowego w Chinach spadły

polskielupki.pl
2017-09-26 / 10:16
Wydobywalne zasoby gazu łupkowego w Chinach spadły

Zasoby gazu z łupków w Chinach spadły o 6 procent w 2016 r. - podało Ministerstwo Ziemi i Zasobów. W ubiegłym roku nie odkryto żadnych nowych zasobów niekonwencjonalnych.

Chiny próbują powtórzyć u siebie amerykańską rewolucję łupkową, aby zmniejszyć uzależnienie od importu surowców, jednak w 2016 r. do bazy zasobów gazu niekonwencjonalnego nie dodano żadnych nowych źródeł. Pod koniec 2016 roku rezerwy gazu wynosiły 122,41 mld metrów sześciennych, w porównaniu z 130,18 mld metrów sześciennych rok wcześniej – tak wynika z raportu opublikowanego przez ministerstwo.
Słowa kluczowe: Chiny, gaz łupkowy

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności