REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

polskielupki.pl
2017-10-18 / 09:43
Łupki po europejskiej stronie Atlantyku?

Ineos posiada licencję na poszukiwanie gazu z łupków na największym obszarze w Wlk. Brytanii, wynoszącym ponad 405 tys. ha. W 2018 r. przewiduje wykonanie kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych – informuje serwis w BiznesAlert.pl.

Ineos ocenia, że poszukiwania gazu łupkowego to najlepsza opcja dla Wielkiej Brytanii, która do 2035 r. mogłaby prawie 80 proc. swojej energetyki oprzeć na gazie krajowym, zmniejszając radykalnie swoją zależność od węgla. Jednak największą przeszkodą w rozwoju branży łupkowej będzie przekonanie Brytyjczyków, że rewolucja łupkowa jest korzystna dla kraju. Brytyjska opinia publiczna jest niechętna wobec paliw kopalnych i obawia się szczelinowania hydraulicznego.   
Słowa kluczowe: Ineos

Zobacz również

Więcej
BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.