REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie

polskielupki.pl
2019-04-02 / 09:32
Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie

W minionym tygodniu w USA ceny gazu spadły do rekordowo niskiego poziomu, a gaz z łupków w Waha w Teksasie osiągnął ujemne ceny.

Jak podał serwis BiznesAlert.pl, firmy wydobywające gaz w Waha, dynamicznie rozwijającym się regionie łupków w basenie permskim w Teksasie, musiały płacić operatorom rurociągów, by go zabrali. W czwartek gaz kosztował minus 1,95 dolara, co jest najniższym poziomem od czasu, gdy S&P Global Platts zaczęło zbierać dane w 1994 roku.

Amerykańskie przepisy i względy bezpieczeństwa mówią, że firmy z nadmiarem gazu nie mogą po prostu wypuścić go w powietrze lub spalić go w pochodniach, co oznacza, że są zmuszone do znalezienia dla niego chętnych. Stąd zjawisko ujemnej ceny gazu.

Zobacz również

Więcej
Shell pomoże Chinom sięgnąć po ropę łupkową
2019-04-09

Shell pomoże Chinom sięgnąć po ropę łupkową Koncern Royal Dutch Shell podpisał umowę z państwowym Sinopecem, która ma pozwolić na wspólne poszukiwania złóż ropy łupkowej.

Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie
2019-04-02

Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie W minionym tygodniu w USA ceny gazu spadły do rekordowo niskiego poziomu, a gaz z łupków w Waha w Teksasie osiągnął ujemne ceny.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności