REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie

polskielupki.pl
2019-04-02 / 09:32
Rosnąca nadwyżka gazu łupkowego w Teksasie

W minionym tygodniu w USA ceny gazu spadły do rekordowo niskiego poziomu, a gaz z łupków w Waha w Teksasie osiągnął ujemne ceny.

Jak podał serwis BiznesAlert.pl, firmy wydobywające gaz w Waha, dynamicznie rozwijającym się regionie łupków w basenie permskim w Teksasie, musiały płacić operatorom rurociągów, by go zabrali. W czwartek gaz kosztował minus 1,95 dolara, co jest najniższym poziomem od czasu, gdy S&P Global Platts zaczęło zbierać dane w 1994 roku.

Amerykańskie przepisy i względy bezpieczeństwa mówią, że firmy z nadmiarem gazu nie mogą po prostu wypuścić go w powietrze lub spalić go w pochodniach, co oznacza, że są zmuszone do znalezienia dla niego chętnych. Stąd zjawisko ujemnej ceny gazu.

Zobacz również

Więcej
Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA
2020-06-10

Drożejąca ropa uruchomi wiertnie łupkowe w USA Obecna cena ropy zaczyna gwarantować rentowność wydobycia tego surowca z łupków w USA – uważają analitycy Bank of America.

Wiertnie wracają do pracy
2020-05-13

Wiertnie wracają do pracy Niektóre wiertnie łupkowe w Basenie Permskim w USA zaczynają wracać do pracy – podał operator rurociągów Energy Transfer LP.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2020 Information Market S.A. | Polityka prywatności