REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

W USA zamknięto 31 odwiertów w tydzień

polskielupki.pl
2015-04-28 / 09:49
W USA zamknięto 31 odwiertów w tydzień

Liczba odwiertów ropy w USA spada w efekcie przeceny surowca na światowych rynkach i nieopłacalności wydobycia.

Na łamach „Rzeczpospolitej” czytamy, że w minionym tygodniu nafciarze w USA zamknęli 31 odwiertów, w poprzednich dwóch odpowiednio 26 i 42.  

Najwięcej, bo 13 odwiertów zamknięto w ubiegłym tygodniu w Basenie Permskim – formacji geologicznej znajdującej się pod zachodnią częścią Teksasu i wschodnią Nowego Meksyku.

Z raportu firmy zajmującej się obsługą pól naftowych wynika, że USA działają obecnie 703 aktywne odwierty, podczas gdy w październiku pracowała rekordowa liczba 1609 platform i naziemnych odwiertów.

Spadek cen ropy o 60 proc. od ubiegłego lata spowodował, że koncerny naftowe zaczęły ograniczać produkcję, zła passa trwa nieprzerwanie od 20 tygodni, co jest najgorszym trendem od 2010 r. 

Słowa kluczowe: liczba odwiertów, spadek, USA

Zobacz również

Więcej
Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii
2018-07-18

Wkrótce pierwsze szczelinowanie w Wielkiej Brytanii Grupa energetyczna Cuadrilla stwierdziła we wtorek, że oczekuje zatwierdzeniu przez rząd pierwszego zabiegu szczelinowania w Lancashire w północnej Anglii.

Więcej ropy z łupków
2018-06-19

Więcej ropy z łupków Według najnowszych prognoz amerykańskiej rządowej agencji Energy Information Administration (EIA) łupkowe wydobycie za oceanem w lipcu będzie rekordowo wysokie.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.