REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Liczba odwiertów łupkowych osiągnęła dno

polskielupki.pl
2016-03-15 / 10:16
Liczba odwiertów łupkowych osiągnęła dno

Z obliczeń firmy Baker Hughes liczba wiertni pracujących na polach naftowych i gazowych w USA spadła w ubiegłym tygodniu do najniższego poziomu w historii.

W ciągu ostatniego miesiąca ceny ropy Brent zyskały 14,8 proc., w czym pomógł systematyczny spadek liczby czynnych odwiertów naftowych w USA. Najnowsze dane firmy Baker Hughes z amerykańskiego sektora wydobycia ropy i gazu  mówią, że liczba odwiertów służących do wydobycia ropy i gazu spadła 12. raz z rzędu, sięgając zaledwie 480, najniższego poziomu w historii.
Słowa kluczowe: liczba wiertni, spadek

Zobacz również

Więcej
Przepisy na przeszkodzie szczelinowania w Wielkiej Brytanii
2019-02-08

Przepisy na przeszkodzie szczelinowania w Wielkiej Brytanii Brytyjski rząd odrzucił wezwania do złagodzenia ograniczeń sejsmicznych. Zdaniem przedstawicieli przemysłu łupkowego taka postawa władz w praktyce uniemożliwia szczelinowanie w tym kraju.

Amerykańskie łupki zmienią rynek energii
2019-01-23

Amerykańskie łupki zmienią rynek energii Międzynarodowa Agencji Energetyczna (IEA) podała w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone w 2019 mogą zostać największym na świecie producentem ropy naftowej w ujęciu ilościowym. pozycji lidera produkcji ropy sprzyjać będzie polityka ograniczeń wdrażana przez OPEC.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2019 Information Market S.A. | Polityka prywatności