REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

ConocoPhillips na tropie polskich łupków

polskielupki.pl
2013-07-24 / 09:58
ConocoPhillips na tropie polskich łupków

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej, Malcolm Rice-Jone, dyrektor amerykańskiego koncernu energetycznego ConocoPhillips powiedział, że liczy na sukces polskiego projektu łupkowego.

Koncern zamierza rozpocząć wiercenia dwóch lub więcej odwiertów próbnych w poszukiwaniu gazu łupkowego w naszym kraju. Prace mają ruszyć prawdopodobnie pod koniec tego roku.

Dotychczas ConocoPhillips przeprowadził zabiegi szczelinowania hydraulicznego w ramach czterech odwiertów próbnych.

Koncern posiada 70% udziałów w firmie Lane Energy Poland. Pozostałe 30% należy do 3Legs Resources. Lane Energy Poland jest w posiadaniu trzech koncesji zlokalizowanych w północnej Polsce, na zachód od Gdańska.
Słowa kluczowe: ConocoPhillips, polskie łupki

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności