REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Gaz łupkowy: Orlen Upstream zakończył wiercenia w Kisielsku

polskielupki.pl
2014-01-16 / 09:54
Gaz łupkowy: Orlen Upstream zakończył wiercenia w Kisielsku

Koncern poinformował, że odwiert w Kisielsku na terenie koncesji Wodynie-Łuków osiągnął głębokość 3140 metrów. Prace na koncesji prowadził tam Orlen Upstream, spółka PKN Orlen powołana do poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.

Prezes Orlen Upstream, Wiesław Prugar cytowany w komunikacie PKN Orlen, powiedział, że po wykonaniu otworu Stoczek-OU1 możemy stwierdzić, że nasze zainteresowanie nagromadzeniami węglowodorów w obrębie Basenu Podlaskiego jest uzasadnione. Parametry otworu i wstępne wnioski pozwalają na planowanie dalszych prac w tej lokalizacji.
Słowa kluczowe: Kisielsk, Orlen Upstream

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności