REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Zapaść w polskich łupkach?

polskielupki.pl
2014-01-17 / 09:49
Zapaść w polskich łupkach?

Jak donosi dzisiejsza Rzeczpospolita, w 2013 roku drastycznie zwolniło się tempo poszukiwań gazu łupkowego w naszym kraju. Co gorsze, w tym roku wcale nie musi się poprawić.

Dziennik pisze, że jedynie w przypadku 13 odwiertów poszukiwawczych zakończono prace w ubiegłym roku. Takie dane dziennik uzyskał od resortu środowiska. To wynik znacznie gorszy, w porównaniu z rokiem wcześniejszym – wówczas zakończonych odwiertów było o połowę więcej. 

Za tak drastyczne spowolnienie odpowiadają warunki geologiczne, które okazały się trudniejsze, niż uważano, a także projekty nowych regulacji, które odstraszają skutecznie inwestorów.

Warto jednak zauważyć, że w ostatnich kilkunastu miesiącach firmy poszukiwawcze zintensyfikowały prace mające na celu ocenę potencjału złóż, zdecydowanie zwiększając liczbę zabiegów, którym poddawane były wykonane otwory. 

Słowa kluczowe: odwierty, Polska, poszukiwania

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności