REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

W USA przybywa szybów

polskielupki.pl
2016-07-11 / 09:36
W USA przybywa szybów

W ostatnich dniach ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, ale liczba aktywnych wiertni na polach naftowych w USA wzrosła do najwyższego poziomu od 15 kwietnia.

W 5 z minionych 6 tygodni przybywało w Stanach pracujących wiertni. W poprzednim tygodniu uruchomiono ich 10, a w sumie w Stanach trwają prace przy  uruchomieniu 351 szybów.

David Lennox, analityk Fat Prophets z Sydney wyjaśnił, że gdy rośnie liczba szybów ceny ropy zaczynają się osłabiać w oczekiwaniu na zwiększoną podaż surowca i dodał, że sygnały wskazujące na zwiększanie podaży będą problemem dla ceny ropy.
Słowa kluczowe: liczba wiertni, odwierty, wzrost

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.