REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie odwierty w tyle?

polskielupki.pl
2014-01-21 / 09:52
Polskie odwierty w tyle?

Po serii niepowodzeń w sferze poszukiwań polskiego gazu łupkowego i odpływie zagranicznych inwestorów, rząd podjął decyzje o poprawkach do obecnego projektu ustawy łupkowej. Czy to jednak pomoże?

Marcin Zięba, dyrektor naczelny Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, stwierdził podczas konferencji Shale Gas World Europe, że jeśli nie zwiększymy konkurencyjności Polski w obszarze wydobycia gazu łupkowego, inwestorzy mogą udać się do innych krajów. 

Zdaniem specjalistów najpilniejszą kwestią jest obecnie dostosowanie i poprawa tych regulacji , które już istnieją i które mają największy wpływ na tempo, zakres oraz ocenę prac poszukiwawczych. Niezbędne jest dopasowane ich do potrzeb i specyfiki polskiej eksploracji produkcji oraz przemysłu łupkowego.

O ciekawym wątku wspomniał podczas konferencji Dyrektor Naczelny 3Legs - Kamlesh Parmar. Wyjaśnił, że w czasie, w którym w Polsce powstało 49 odwiertów, w Pensylwanii wywiercono ich 1607.

Słowa kluczowe: 3legs, OPPP-W, Zięba Marcin

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności