REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Amerykański gaz trafi do Europy

e-petrol.pl
2014-04-03 / 09:40
Amerykański gaz trafi do Europy

Przedstawiciele polskiej delegacji rozmawiali w Waszyngtonie na temat politycznych i logistycznych możliwości dla eksportu gazu łupkowego z USA do Europy Środkowo-Wschodniej.

Tomasz Deptuła na łamach „Rzeczpospolitej” pisze, że wydobycie gazu łupkowego w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju to paliwo jest dużo tańsze niż w Europie, a według wiceminister spraw zagranicznych Katarzyny Kacperczyk kryzys na Ukrainie sprawił, iż Amerykanie stali się bardziej wrażliwi na kwestie bezpieczeństwa energetycznego.

Teraz wiele będzie zależeć od losów toczących się obecnie negocjacji między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską na temat utworzenia strefy wolnego handlu. Uruchomienie eksportu gazu do Europy wymagać będzie jeszcze decyzji Kongresu i zmian praw regulacyjnych w USA.

Więcej w tekście Tomasza Deptuły  opublikowanym na łamach czwartkowej „Rzeczpospolitej”.
Słowa kluczowe: eksport, Ukraina, USA

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności