REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Amerykański gaz trafi do Europy

e-petrol.pl
2014-04-03 / 09:40
Amerykański gaz trafi do Europy

Przedstawiciele polskiej delegacji rozmawiali w Waszyngtonie na temat politycznych i logistycznych możliwości dla eksportu gazu łupkowego z USA do Europy Środkowo-Wschodniej.

Tomasz Deptuła na łamach „Rzeczpospolitej” pisze, że wydobycie gazu łupkowego w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju to paliwo jest dużo tańsze niż w Europie, a według wiceminister spraw zagranicznych Katarzyny Kacperczyk kryzys na Ukrainie sprawił, iż Amerykanie stali się bardziej wrażliwi na kwestie bezpieczeństwa energetycznego.

Teraz wiele będzie zależeć od losów toczących się obecnie negocjacji między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską na temat utworzenia strefy wolnego handlu. Uruchomienie eksportu gazu do Europy wymagać będzie jeszcze decyzji Kongresu i zmian praw regulacyjnych w USA.

Więcej w tekście Tomasza Deptuły  opublikowanym na łamach czwartkowej „Rzeczpospolitej”.
Słowa kluczowe: eksport, Ukraina, USA

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności