REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie przepisy pod lupą KE

polskielupki.pl
2014-07-31 / 09:57
Polskie przepisy pod lupą KE

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Polsce. Sprawia dotyczy przepisów dopuszczających wiercenia odwiertów na głębokość do 5 tys. metrów bez konieczności sporządzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Portal Euractiv.com informuje, że Komisja Europejska w czerwcu wysłała do Polski formalne zawiadomienie o otwarciu postępowania w sprawie naruszenia dyrektywy dotyczącej zasad oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko.

Polska ma czas do końca sierpnia na rozwianie wątpliwości Komisja w sprawie zmiany przepisów wprowadzonej w celu przyspieszenia prac związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego. Jeśli KE uzna wyjaśnienia  za niewystarczające sprawa może zakończyć się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.  

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności