REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie przepisy pod lupą KE

polskielupki.pl
2014-07-31 / 09:57
Polskie przepisy pod lupą KE

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Polsce. Sprawia dotyczy przepisów dopuszczających wiercenia odwiertów na głębokość do 5 tys. metrów bez konieczności sporządzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Portal Euractiv.com informuje, że Komisja Europejska w czerwcu wysłała do Polski formalne zawiadomienie o otwarciu postępowania w sprawie naruszenia dyrektywy dotyczącej zasad oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko.

Polska ma czas do końca sierpnia na rozwianie wątpliwości Komisja w sprawie zmiany przepisów wprowadzonej w celu przyspieszenia prac związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego. Jeśli KE uzna wyjaśnienia  za niewystarczające sprawa może zakończyć się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.  

Zobacz również

Więcej
Exxon próbuje ocalić łupki
2023-06-05

Exxon próbuje ocalić łupki Exxon Mobil przekazał, że wynalazł bardziej zaawansowaną technikę szczelinowania hydraulicznego, zdolną do podwojenia ilości ropy, którą firma może wydobyć ze złóż łupkowych.

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności