REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polskie przepisy pod lupą KE

polskielupki.pl
2014-07-31 / 09:57
Polskie przepisy pod lupą KE

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Polsce. Sprawia dotyczy przepisów dopuszczających wiercenia odwiertów na głębokość do 5 tys. metrów bez konieczności sporządzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Portal Euractiv.com informuje, że Komisja Europejska w czerwcu wysłała do Polski formalne zawiadomienie o otwarciu postępowania w sprawie naruszenia dyrektywy dotyczącej zasad oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko.

Polska ma czas do końca sierpnia na rozwianie wątpliwości Komisja w sprawie zmiany przepisów wprowadzonej w celu przyspieszenia prac związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego. Jeśli KE uzna wyjaśnienia  za niewystarczające sprawa może zakończyć się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej.  

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności