REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Koniec łupkowych marzeń?

polskielupki.pl
2014-10-01 / 09:50
Koniec łupkowych marzeń?

Wielkie zagraniczne koncerny się wycofują się z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. Na placu boju pozostały głównie rodzime firmy.

Bartłomiej Mayer na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” wylicza, że w ciągu roku liczba koncesji na poszukiwanie gazu w złożach łupkowych spadła o ponad jedną trzecią. Rezygnują inwestorzy zagraniczni. Obecnie posiadaczami koncesji łupkowych są spółki należące do 15 grup kapitałowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Przed rokiem koncesjonariuszami były firmy należące do 21 grup.  Z poszukiwania surowców z łupków wycofują się przede wszystkim zagraniczne koncerny jak choćby ENI, ExxonMobil, Total, Canadian Oil czy Marathon. W ostatnich dniach do tej grupy dołączyła 3Legs Resources.

Zdaniem dziennika, stagnację potwierdza także spadające tempo prowadzonych prac. Podczas letnich miesięcy w Polsce zostały przeprowadzone zaledwie trzy nowe 
odwierty rozpoznawcze, a w okresie styczeń - sierpień było to łącznie 13 odwiertów.

Więcej o stanie zaawansowania prac poszukiwawczych za gazem łupkowym można dziś przeczytać w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności