REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

W USA zamknięto 31 odwiertów w tydzień

polskielupki.pl
2015-04-28 / 09:49
W USA zamknięto 31 odwiertów w tydzień

Liczba odwiertów ropy w USA spada w efekcie przeceny surowca na światowych rynkach i nieopłacalności wydobycia.

Na łamach „Rzeczpospolitej” czytamy, że w minionym tygodniu nafciarze w USA zamknęli 31 odwiertów, w poprzednich dwóch odpowiednio 26 i 42.  

Najwięcej, bo 13 odwiertów zamknięto w ubiegłym tygodniu w Basenie Permskim – formacji geologicznej znajdującej się pod zachodnią częścią Teksasu i wschodnią Nowego Meksyku.

Z raportu firmy zajmującej się obsługą pól naftowych wynika, że USA działają obecnie 703 aktywne odwierty, podczas gdy w październiku pracowała rekordowa liczba 1609 platform i naziemnych odwiertów.

Spadek cen ropy o 60 proc. od ubiegłego lata spowodował, że koncerny naftowe zaczęły ograniczać produkcję, zła passa trwa nieprzerwanie od 20 tygodni, co jest najgorszym trendem od 2010 r. 

Słowa kluczowe: liczba odwiertów, spadek, USA

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności