REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

USA – ropa z łupków z dopłatą

polskielupki.pl
2016-01-19 / 09:35
USA – ropa z łupków  z dopłatą

Cena ropy łupkowej wydobywanej w Północnej Dakocie spadła poniżej zera, informuje Finanz powołując się na agencję Bloomberg.

Jedna z rafinerii należąca do miliarderów Charlesa i Davida Kohama - Flint Hills Resources LLC ustaliła negatywne ceny zakupu na gatunek ropy North Dakota Sour. W piątek zakład zgodził się na przetwarzanie bogatego w siarkę gatunku ropy, wyłącznie pod warunkiem, że sprzedawca dopłaci dodatkowo 50 centów za baryłkę.

Ujemna cena zakupu jest niewątpliwie kamieniem milowym w historii amerykańskiej rewolucji łupkowej. Według Ministerstwa Energetyki, produkcja ropy w USA, spadła w porównaniu z czerwcowym szczytem o 0,4 mln baryłek dziennie — do 9,2 mln baryłek.

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.