REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Coraz mniej wierceń gazu łupkowego

polskielupki.pl
2013-11-13 / 09:52
Coraz mniej wierceń gazu łupkowego

Zdaniem Jerzego Nawrockiego z Państwowego Instytutu Geologicznego w poszukiwaniach gazu łupkowego w Polsce trwa zastój.

Wstępna prognoza Państwowego Instytutu Geologicznego z marca 2012 r. zakłada, że najbardziej prawdopodobne zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą od 346 do 768 mld metrów sześciennych. Dla dokładniejszego oszacowania zasobów potrzebne są dane z odwiertów poszukiwawczych. 

PAP podaje, że wyniki poszukiwań nie są znane, bo firmy nie mają obowiązku informowania o rezultatach wierceń. Zdaniem profesora Nawrockiego w tym roku wierceń jest mniej, niż w ubiegłym. Państwowy Instytut Geologiczny nie otrzymuje danych o stopniu wykonywalności gazu, czyli o ilości surowca, jaką można z odwiertów wydobyć na powierzchnię. 

Państwowy Instytut Geologiczny, by przygotować raport musiałby otrzymywać od firm informację na temat wyników wierceń, a te nie mogłyby się zasłaniać tajemnicą biznesową – do tego jednak potrzebna jest zmiana Prawa geologicznego.  
Słowa kluczowe: Jerzy Nawrocki, odwierty, PIG, wiercenia

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności