REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Total rezygnuje z poszukiwań łupków w Polsce

Polskielupki.pl
2014-04-15 / 09:54
Total rezygnuje z poszukiwań łupków w Polsce

W poniedziałek rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek poinformował, że francuski koncern Total nie przedłużył swej jedynej koncesji na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce.

Total to kolejny duży koncern, który zaprzestaje poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. Wcześniej decyzje o wycofaniu się z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce podjęły koncerny: Exxon, Talisman i Marathon Oil. W styczniu włoski koncern Eni zrezygnował z dwóch koncesji na poszukiwanie gazu z łupków w Polsce.

Total miał tylko jedną koncesję - Chełm w południowo-wschodniej Polsce. Termin jej ważności upłynął, a spółka nie ubiegała się o jej przedłużenie. Nieoficjalnie wiadomo, że Total nie był mocno zaangażowany w prace poszukiwawcze.
Słowa kluczowe: Chevron, Exxon, Marathon, Total

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy
2024-03-18

Wydobycie łupków wzrosło w USA dzięki rosnącym cenom ropy Firmy zajmujące się wydobyciem ropy łupkowej rozwinęły dynamiczną działalność w kontekście rosnących cen ropy.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności