REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Polscy europosłowie zainteresowani ''łupkowymi'' komisjami

polskielupki.pl
2014-05-27 / 09:43
Polscy europosłowie zainteresowani ''łupkowymi'' komisjami

Danuta Huebner powiedziała, że krajowa delegacja w Europejskiej Partii Ludowej ulegnie wzmocnieniu i będzie zabiegać o przewodniczenie w jednej lub dwóch ważnych komisjach - chodzi o komisje ds. energii i rynku wewnętrznego.

W ocenie wielu polskich polityków Polska powinna zabiegać o tekę komisarza UE ds. energii albo szefa unijnej dyplomacji. W nadchodzących latach to energia będzie bardzo ważną dla Polski dziedziną unijnej polityki. 

W dyskusjach o energii Polska broni roli węgla, sprzeciwia się unijnym regulacjom dotyczącym wydobycia gazu łupkowego, jak również zbyt wyśrubowanym celom klimatycznym, często nie znajdując poparcia wielu pozostałych krajów UE. 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności