REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Poszukiwania gazu łupkowego przyspieszą

Polskielupki.pl
2013-12-20 / 09:45
Poszukiwania gazu łupkowego przyspieszą

Choć to nie koniec batalii, to już można ogłosić pewne zwycięstwo zwolenników gazu łupkowego. Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich złagodzili przepisy, które utrudniały poszukiwania łupków.

Chodzi i o przepisy dotyczące oddziaływania na środowisko europejskich inwestycji. Wcześniej na zapisy utrudniające poszukiwania gazu łupkowego nie zgodziły się kraje członkowskie. Ich odrzucenie było możliwe dzięki koalicji blokującej Polski z Wielką Brytanią, Węgrami, Czechami, Słowacją, Rumunią i Irlandią. Teraz ustalenia muszą jeszcze formalnie zatwierdzić europosłowie i unijne rządy.

Dziś na ten temat można przeczytać szerzej w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie".

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności