REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Więcej ropy w łupkach

e-petrol.pl
2015-11-10 / 09:30
Więcej ropy w łupkach

W związku z planowaną publikacją raportu nt. węglowodorów w Polsce przez Państwowy Instytut Geologiczny podano wstępne szacunki na temat zasobów.

Do końca tego roku ma powstać raport dotyczący zasobów węglowodorów w łupkach. Opracowanie przygotuje Państwowy Instytut Geologiczny i będzie podobny do ostatniego. Jak czytamy w dzienniku Rzeczpospolita PIG przedstawi nowe szacunki co do zasobów węglowodorów w złożach łupkowych w naszym kraju.

Choć zasoby techniczne wydobywanych węglowodorów w łupkach w basenie bałtycko-podlasko-lubelskim są tego samego rzędu co wielkości podane we wcześniejszym raporcie, to jednak wiemy już, że jest nieco więcej ropy, a z kolei mniej gazu. Tak poinformował media Adam Wójcicki z PIG.

Wyniki z odwiertów pokazały ponadto, że ropa występuje nie tylko samodzielnie, ale także w złożach wcześniej ocenianych tylko jako gazonośne. Przedstawiciel PIG dodał także, że nie warto porównywać polskich skał łupkowych z tymi za oceanem. Cytowany przez Rzeczpospolitą Grzegorz Pieńkowski powiedział, że baseny amerykańskie są nieporównywalne do żadnych innych na świecie. Tak korzystne warunki jak tam są być może tylko w Argentynie.

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności