REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ile mamy gazu łupkowego?

polskielupki.pl
2015-11-30 / 09:51
Ile mamy gazu łupkowego?

Zasoby gazu łupkowego wynoszą między 346 a 768 mld m3, tak jak przewidywano w raporcie sprzed 3 lat – podaje ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’.

Nowy raport Państwowego Instytutu Geologicznego potwierdza  wcześniejsze obliczenia -  zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą od 346 do 768 mld m szesc. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” czytamy, że to dobra wiadomość, choć do łupkowego eldorado droga wciąż daleka.

Potwierdzenie szacunków instytutu należy uznać za ważne, bowiem obecny raport został przygotowany na podstawie dotychczasowych odwiertów dokonanych przez firmy poszukujące surowca, poprzedni opierał się jedynie na szacunkach w oparciu o dawne badania.
 

Zobacz również

Więcej
Coraz mniejsze wydatki na łupki
2023-11-13

Coraz mniejsze wydatki na łupki Firmy świadczące usługi związane z polami naftowymi, obsługujące amerykańskich producentów ropy i gazu z łupków, są w coraz trudniejszej sytuacji w czwartym kwartale, bowiem ich klienci coraz ostrożniej inwestują.

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności