REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Więcej ropy w łupkach

e-petrol.pl
2015-11-10 / 09:30
Więcej ropy w łupkach

W związku z planowaną publikacją raportu nt. węglowodorów w Polsce przez Państwowy Instytut Geologiczny podano wstępne szacunki na temat zasobów.

Do końca tego roku ma powstać raport dotyczący zasobów węglowodorów w łupkach. Opracowanie przygotuje Państwowy Instytut Geologiczny i będzie podobny do ostatniego. Jak czytamy w dzienniku Rzeczpospolita PIG przedstawi nowe szacunki co do zasobów węglowodorów w złożach łupkowych w naszym kraju.

Choć zasoby techniczne wydobywanych węglowodorów w łupkach w basenie bałtycko-podlasko-lubelskim są tego samego rzędu co wielkości podane we wcześniejszym raporcie, to jednak wiemy już, że jest nieco więcej ropy, a z kolei mniej gazu. Tak poinformował media Adam Wójcicki z PIG.

Wyniki z odwiertów pokazały ponadto, że ropa występuje nie tylko samodzielnie, ale także w złożach wcześniej ocenianych tylko jako gazonośne. Przedstawiciel PIG dodał także, że nie warto porównywać polskich skał łupkowych z tymi za oceanem. Cytowany przez Rzeczpospolitą Grzegorz Pieńkowski powiedział, że baseny amerykańskie są nieporównywalne do żadnych innych na świecie. Tak korzystne warunki jak tam są być może tylko w Argentynie.

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności