REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Więcej ropy w łupkach

e-petrol.pl
2015-11-10 / 09:30
Więcej ropy w łupkach

W związku z planowaną publikacją raportu nt. węglowodorów w Polsce przez Państwowy Instytut Geologiczny podano wstępne szacunki na temat zasobów.

Do końca tego roku ma powstać raport dotyczący zasobów węglowodorów w łupkach. Opracowanie przygotuje Państwowy Instytut Geologiczny i będzie podobny do ostatniego. Jak czytamy w dzienniku Rzeczpospolita PIG przedstawi nowe szacunki co do zasobów węglowodorów w złożach łupkowych w naszym kraju.

Choć zasoby techniczne wydobywanych węglowodorów w łupkach w basenie bałtycko-podlasko-lubelskim są tego samego rzędu co wielkości podane we wcześniejszym raporcie, to jednak wiemy już, że jest nieco więcej ropy, a z kolei mniej gazu. Tak poinformował media Adam Wójcicki z PIG.

Wyniki z odwiertów pokazały ponadto, że ropa występuje nie tylko samodzielnie, ale także w złożach wcześniej ocenianych tylko jako gazonośne. Przedstawiciel PIG dodał także, że nie warto porównywać polskich skał łupkowych z tymi za oceanem. Cytowany przez Rzeczpospolitą Grzegorz Pieńkowski powiedział, że baseny amerykańskie są nieporównywalne do żadnych innych na świecie. Tak korzystne warunki jak tam są być może tylko w Argentynie.

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności