REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ile mamy gazu łupkowego?

polskielupki.pl
2015-11-30 / 09:51
Ile mamy gazu łupkowego?

Zasoby gazu łupkowego wynoszą między 346 a 768 mld m3, tak jak przewidywano w raporcie sprzed 3 lat – podaje ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’.

Nowy raport Państwowego Instytutu Geologicznego potwierdza  wcześniejsze obliczenia -  zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą od 346 do 768 mld m szesc. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” czytamy, że to dobra wiadomość, choć do łupkowego eldorado droga wciąż daleka.

Potwierdzenie szacunków instytutu należy uznać za ważne, bowiem obecny raport został przygotowany na podstawie dotychczasowych odwiertów dokonanych przez firmy poszukujące surowca, poprzedni opierał się jedynie na szacunkach w oparciu o dawne badania.
 

Zobacz również

Więcej
USA zwiększają produkcję ropy łupkowej
2021-06-18

USA zwiększają produkcję ropy łupkowej Rzeczywista produkcja ropy łupkowej w czerwcu będzie nieco wyższa niż oczekiwano, a w lipcu wzrośnie jeszcze bardziej, szacuje EIA. Firmy wiertnicze z optymizmem patrzą w przyszłość i zwiększają zatrudnienie.

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint
2021-04-06

Pioneer Natural Resources kupuje DoublePoint Pioneer Natural Resources Co., amerykański producent ropy i gazu łupkowego, przejmuje mniejszego konkurenta DoublePoint Energy LLC. Umowa ma wartość 6,4 miliarda USD, podał Pioneer w oświadczeniu.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności