REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Ile mamy gazu łupkowego?

polskielupki.pl
2015-11-30 / 09:51
Ile mamy gazu łupkowego?

Zasoby gazu łupkowego wynoszą między 346 a 768 mld m3, tak jak przewidywano w raporcie sprzed 3 lat – podaje ‘’Dziennik Gazeta Prawna’’.

Nowy raport Państwowego Instytutu Geologicznego potwierdza  wcześniejsze obliczenia -  zasoby gazu łupkowego w Polsce wynoszą od 346 do 768 mld m szesc. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” czytamy, że to dobra wiadomość, choć do łupkowego eldorado droga wciąż daleka.

Potwierdzenie szacunków instytutu należy uznać za ważne, bowiem obecny raport został przygotowany na podstawie dotychczasowych odwiertów dokonanych przez firmy poszukujące surowca, poprzedni opierał się jedynie na szacunkach w oparciu o dawne badania.
 

Zobacz również

Więcej
Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów
2024-06-25

Amerykańskie łupki wciąż kuszą inwestorów Japońska firma handlowa Mitsui powiększyła swoje udziały w łupkach naftowych w Teksasie, chcąc umocnić swoją pozycję w tym regionie. Szczelinowaniem w USA interesuje się też Saudi Aramco.

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia
2024-03-21

Amerykańskie firmy wydały 234 miliardy USD na fuzje i przejęcia Departament Energii poinformował rekordowym wzroście wydatków na fuzje i przejęcia do 234 mld USD w ubiegłym roku.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności