REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Świat  / 

Kategorie

Przybywa odwiertów w USA

polskielupki.pl
2017-01-31 / 09:42
Przybywa odwiertów w USA

W ciągu tygodnia liczba odwiertów wzrosła o 2,5 proc. Oznacza to, że Amerykanie chcą zająć więcej miejsca na rynku ropy.

Z danych Baker Hughes - firmy serwisującej sprzęt wiertniczy, w przedostatnim tygodniu w USA przybyło 18 nowych odwiertów wydobywczych. Łącznie w USA ropy i gazu poszukuje się w 712 miejscach. W przypadku gazu łupkowego przybyły trzy nowe miejsca – sumarycznie liczba wiertni gazowych wynosi w Stanach 145.

Analitycy cytowani przez agencję Reutera uważają, że choć tempo wzrostu wydobycia ropy przez USA rośnie, to i tak nie bilansuje jeszcze ograniczeń w produkcji wdrożonych przez kraje OPEC i innych eksporterów, którzy zdecydowali się na zamrożenie produkcji.
Słowa kluczowe: liczba wiertni

Zobacz również

Więcej
Rośnie wydobycie gazu w USA
2018-08-30

Rośnie wydobycie gazu w USA Od blisko dekady lat rośnie produkcja gazy w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatniego roku zwiększyła się o 10 proc., dzięki trzem rejonom wydobywczym, a prognozy na najbliższy czas są optymistyczne.

BP inwestuje w amerykańskie łupki
2018-07-27

BP inwestuje w amerykańskie łupki Koncern BP odkupi od BHP Billiton, globalnego potentata w obszarze górnictwa, aktywa łupkowe w Stanach Zjednoczonych. Szacowana wartość transakcji to 10,5 mld dolarów.


Kalendarium

Więcej

© 2001-2018 Information Market S.A.