REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Bez restrykcji dla łupków

polskielupki.pl
2013-12-09 / 09:49
Bez restrykcji dla łupków

Dziennik „Rzeczpospolita” ustalił, że koalicja państw z udziałem Polski zablokowała zaostrzenie przepisów środowiskowych dla gazu łupkowego.

W piątek na posiedzeniu ambasadorów UE zapadła korzystna dla zwolenników eksploatacji gazu łupkowego. Udało się zablokować propozycję forsowaną przez Parlament Europejski, która zaostrzała przepisy środowiskowe. 

W dzienniku czytamy, że  podczas głosowania 9 października eurodeputowani poparli projekt przepisów przewidujący konieczność sporządzania oceny oddziaływania inwestycji na środowisko (OOŚ) już na etapie prowadzenia poszukiwań gazu łupkowego, a konkretnie wszędzie tam, gdzie prowadzone jest szczelinowanie.

Taki wymóg uczyniłby działalność koncernów bardziej kosztowną i wydłużył proces przystępowania do odwiertów. Obecnie bowiem unijna legislacja wymaga sporządzania OOŚ dopiero na etapie eksploatacji. 

Zobacz również

Więcej
Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły
2022-04-29

Koszty wydobycia ropy z łupków będą rosły Producent ropy z łupków Pioneer Natural Resources powiedział w czwartek, że przewiduje, iż koszty produkcji przekroczą prognozy z pierwszego kwartału.

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy
2022-04-21

Szczelinowanie hydrauliczne w USA blisko wykorzystania pełnych mocy Amerykańska firma zajmująca się szczelinowaniem hydraulicznym Liberty Oilfield Services Inc w środę odnotowała stratę w pierwszym kwartale, ale poinformowała, że w najbliższym okresie spodziewa się silnego popytu na usługi wiertnicze.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności