REKLAMA
Twoja ścieżka Strona główna /  Aktualności /  Polska  / 

Kategorie

Bez restrykcji dla łupków

polskielupki.pl
2013-12-09 / 09:49
Bez restrykcji dla łupków

Dziennik „Rzeczpospolita” ustalił, że koalicja państw z udziałem Polski zablokowała zaostrzenie przepisów środowiskowych dla gazu łupkowego.

W piątek na posiedzeniu ambasadorów UE zapadła korzystna dla zwolenników eksploatacji gazu łupkowego. Udało się zablokować propozycję forsowaną przez Parlament Europejski, która zaostrzała przepisy środowiskowe. 

W dzienniku czytamy, że  podczas głosowania 9 października eurodeputowani poparli projekt przepisów przewidujący konieczność sporządzania oceny oddziaływania inwestycji na środowisko (OOŚ) już na etapie prowadzenia poszukiwań gazu łupkowego, a konkretnie wszędzie tam, gdzie prowadzone jest szczelinowanie.

Taki wymóg uczyniłby działalność koncernów bardziej kosztowną i wydłużył proces przystępowania do odwiertów. Obecnie bowiem unijna legislacja wymaga sporządzania OOŚ dopiero na etapie eksploatacji. 

Zobacz również

Więcej
Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie
2023-08-24

Kanadyjscy producenci obiecali zwiększyć wydobycie Kanada planuje w 2025 r. produkować 350 tys. baryłek ropy dziennie z piasków bitumicznych północnej Alberty.

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA
2023-06-28

Niskie ceny ropy spowalniają sektor łupkowy w USA Amerykańskie firmy wydobywające ropę i gaz ze złóż łupkowych przestały zwiększać aktywność ze względu na relatywnie niskie ceny surowców i wzrost kosztów. Świadczą o tym różne dane statystyczne.


Kalendarium

Więcej

© 2001- Information Market S.A. | Polityka prywatności